دکور منزل

راهنمای دکور منزل

دکور منزل

دکوراسیون منزل همیشه جزئی از مسائلی بوده که هنگام خرید منزل جدید یا تعویض وسایل منزل، ذهن ما را به خود مشغول کرده است. از طرفی بحث هزینه ها باعث می شود که محدودیت هایی در دکور و آنچه مدنظرمان است را تجربه کنیم. شاید هم وسایل مختلفی داریم که با هم هماهنگ نیستند و از طرفی نمی توانیم آنها را دور بریزیم و همیشه فکرمان این است که چه کاری انجام دهیم تا بتوانیم نهایت استفاده را از وسایلمان داشته باشیم.

صندلی زیبا

ممکن است وسایلی مثل گلدان، میز، گل تزیینی و .. را از دوستانتان هدیه گرفته باشید. هر کدام از این وسایل داستانی برای خود دارند و بافت، رنگ و طرح خاصی را نیز وارد دکوراسیون تان می کنند که ممکن است با سایر وسایل هم خوانی نداشته باشند. در اینجا باید به دنبال وسایلی باشید که با آنها هماهنگ شوند و استفاده بهینه از وسایل داشته باشید.

بهتر است از رنگ های کمک بگیرید. به این صورت که برای وسایل بزرگ مانند فرش ها، کاناپه و دیوارها رنگ های خنثی مانند طوسی، سفید، خاکی و.. را در نظر بگیرید. این کار علاوه بر ایجاد هماهنگی کلی در فضا، از شلوغ شدن هم جلوگیری می نماید.

یکی از روش هایی که کمک می کند وسایل ناهماهنگ در دکوراسیون به نوعی با کل فضا ست شده و مانند وصله ناجور نباشند، این است که به آن ها کاربری بدهیم. یعنی در عین حال که یک عنصر دکوری هستند از آن ها استفاده ای هم بکنیم. فضاهای ذخیره سازی یکی از این ایده هایی است که به خصوص برای آپارتمان های کوچک کاربردی خواهد بود. از صندوق های قدیمی، چمدان ها، سبدهای حصیری و …. می توان به عنوان کمد و میز کنسول استفاده کرد. البته برای رسیدن به یک نتیجه خوب باید خلاقیت خود را به کار بگیرید.

اگر وسایل و دکوری هایی دارید که احساس می کنید واقعا هیچ تناسبی با دکوراسیون تان ندارند، آن ها را در کمد نگذارید. بلکه برعکس باید نقطه ای غیر قابل پیش بینی و غیر منتظره برایشان پیدا نمایید. این نکته را فراموش نکنید که ممکن است برای آن ها در پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه جایی پیدا نشود اما شاید اتاق خواب، راهرو، حمام و حتی راه پله ایده آل باشد. به هر حال ممکن است طراحی در یک فضای کوچک تر آسان تر از یک فضای بزرگ و پر وسیله مانند نشیمن باشد.

هیچ گاه نباید بافت ها و پارچه ها را نادیده بگیرید. اگر پارچه ای قدیمی و ارزشمند دارید یا برعکس یک طرح مدرن و مینیمال، باید به گونه ای از آن استفاده نمایید. یکی از روش های معمول قاب کردن آن ها و نصب روی دیوار به عنوان یک تابلوی هنری است اما شما می توانید آن ها را روی هر سطح دیگری چسبانده یا بدوزید. مهم این است که استفاده ای از آن ها داشته باشید.

تصویر کنید که شما یک میز ناهار خوری کوچک با تنها دو صندلی دارید، اما متوجه می شوید که به تعداد بیش تری نیاز داشته اما صندلی ها دقیقا شبیه به هم نیستند. یکی از ترفندهایی که در این مواقع به کار می رود، استفاده از متریال های مشابه است. این به معنا نیست که حتما همه صندلی ها چوبی باشند، بلکه به این معناست که از مصالح با ویژگی های مشترک استفاده نمایید. به طور مثال اگر صندلی های شما پارچه ای است، به دنبال مدل های پارچه ای بگردید، هر چند با طرح و رنگ متفاوت! برعکس اگر از صندلی های بدون پارچه و سفت استفاده می کنید به سراغ نمونه های پارچه های نروید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *